fbpx
Rekrutuj w IT na miarę 2022 roku

Zdobądź techniczną wiedzę niezbędną w rekrutacjach dla branży IT

Pierwszy kurs skrojony pod realne potrzeby rekruterów.

Jakiej wiedzy tak naprawdę potrzebuje rekruter, aby podnieść swoje umiejętności i poprawić skuteczność prowadzonych rekrutacji? No cóż – jako programista oczywiście tego nie wiem, dlatego też, aby nie działać po omacku, postanowiłem po prostu o to zapytać.

Materiał powyżej prezentuje odpowiedzi na pytania, które mogą być interesujące dla rekruterów. Odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania posłużyły mi do dokładnego zaplanowania treści kursów.

Dostępne szkolenia

Wybierz szkolenie, aby zobaczyć więcej informacji

Poznaj branżę IT

Dowiedz się, czym jest i z czego składa się branża IT.

Frontend

HTML, CSS i JavaScript – zrozum w końcu jak działa frontend.

Backend

Serwery, API i bazy danych, czyli backend od środka.

DevOps / Cloud

Chmura, kontenery… czy to jeszcze na pewno IT?

Testowanie

Kod, który testuje… inny kod? Kontrola najwyższą formą zaufania.

Mobile

Android? iOS? PWA? Jak tworzymy aplikacje mobilne?

“Techniczna”, czyli jaka?

Stwierdzenie “wiedza techniczna” w branży IT może mieć tyle różnych definicji, że termin ten podany bez wyjaśnienia nie ma w sumie zbyt wielkiego sensu.

Najważniejsze założenie naszych kursów – nie będziemy uczyć się programować. Jest to dość trudne i prawdopodobnie nigdy z tej wiedzy nie skorzystasz. W naszych szkoleniach skupimy się na zrozumieniu tego, jak wygląda i jak działa współczesny świat IT. Poznamy zależności i różnice między różnymi technologiami, a także dowiemy się jakich umiejętności technicznych należy wymagać od kandydatów na poszczególnych stanowiskach. Oprócz tego omówimy sobie masę przykładowych technicznych pytań i odpowiedzi, dzięki którym będziesz w stanie świadomie dokonać już pierwszej weryfikacji wiedzy kandydata i zorientować się, czy jest sens dalej prowadzić z nim rozmowy.

Jak wyglądają szkolenia?

Sprawdź, w jaki sposób przygotowane są nasze kursy dla rekruterów IT

Całodzienne szkolenie

Obecnie kurs prowadzony jest “na żywo” w formie stacjonarnej lub zdalnej. Jako że szkolenie przeplatane jest kilkoma krótkimi zadaniami warsztatowymi, wierzymy, że taka forma prowadzenia zajęć sprawdzi się tutaj najlepiej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji “Format szkoleń”.

Materiały dodatkowe

Nie zawsze materiały bardziej techniczne będą interesujące dla wszystkich, dlatego też poza samym szkoleniem uczestnicy otrzymają dostęp do platformy, na której zostanie umieszczona masa dodatkowych materiałów dla osób bardziej zainteresowanych danym zagadnieniem.

Pytania rekrutacyjne

Podczas poznawania kolejnych technicznych zagadnień branży IT będziemy również omawiali sobie, w jaki sposób wstępnie zweryfikować wiedzę kandydata z tego obszaru. Obszerna lista pytań rekrutacyjnych będzie regularnie aktualizowana i dostępna dla uczestników po zakończeniu szkolenia w “Materiałach dodatkowych”.

Analiza CV

W trakcie szkolenia przyjrzymy się temu, jak mogą wyglądać przykładowe CV naszych kandydatów. Powiemy sobie, na co zwracać szczególną uwagę w przypadku konkretnych technicznych wymagań oferty i o co warto jeszcze dopytać kandydata, gdy CV nie jest wystarczająco precyzyjne.

Prywatna grupa LinkedIn

Nie ma co się oszukiwać, że po zakończeniu kursu będziesz wszystko pamiętał/pamiętała i rekrutował/rekrutowała jednego kandydata po drugim. Wiele (jeżeli nie najwięcej) pytań pojawi się już po kursie podczas prowadzenia rekrutacji. Właśnie dlatego wszyscy uczestnicy kursu otrzymają dostęp do prywatnej grupy, gdzie będą mogli liczyć na wsparcie zarówno ze strony prowadzącego kurs, jak i innych, bardziej doświadczonych rekruterów.

Aktualizacje

Świat IT nieustannie pędzi do przodu i trzeba poświęcać sporo czasu na to, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i aktualizacjami. Zdajemy sobie z tego sprawę i wszystkie nasze kursy są regularnie aktualizowane. Dzięki temu masz pewność, że będziesz umiał/umiała dotrzymać kroku programistom.

Webinary

Aby ułatwić rekruterom śledzenie ważnych z ich punktu widzenia wydarzeń w świecie IT, dla uczestników szkolenia przygotowywane będą cykliczne webinary omawiające nowości ze świata IT.

Konsultacje indywidualne

Jeżeli grupowe szkolenie to dla Ciebie za mało, możesz skorzystać z dodatkowych trzech godzin indywidualnych konsultacji. Możesz je wykorzystać na raz bądź rozłożyć na trzy jednogodzinne rozmowy. Wszystkie konsultacje prowadzone są w formie zdalnej.

Dla kogo jest ten kurs?

Poszerzenie technicznej wiedzy przyniesie wymierne korzyści bez względu na doświadczenie rekrutera.

Pierwsze kroki w HR

Dopiero zaczynasz swoją karierę jako rekruter i chciałbyś/chciałabyś od razu rozpocząć swoją przygodę z branżą IT? Bardzo dobra decyzja! Pamiętaj jednak, że czeka Cię teraz dużo nauki. Jak najszybsze zaznajomienie się z technologiami oraz ogólnym funkcjonowaniem tego obszaru pozwoli Ci na szybki i pewny start w swojej nowej roli.

Pierwsze kroki w IT

Posiadasz już doświadczenie w rekrutacji, ale dopiero teraz zaczynasz rekrutować w IT? Zauważyłeś/zauważyłaś więc na pewno, że nie jest to łatwy temat a próby znalezienia wyjaśnień dla zwrotów umieszczanych w ofertach czy CV bardzo często kończą się niepowodzeniem. Nie trać czasu na bezowocne poszukiwania – w tym kursie znajdziesz całą potrzebną Ci wiedzę.

Skuteczniejsza rekrutacja

Rekrutacja w IT jest trudna – deficyt specjalistów, duże wymagania kandydatów, przekłamania w CV “juniorów”, trudny kontakt z programistami. Często brak odpowiedniej wiedzy technicznej podczas rozmowy będzie skutkował brakiem zainteresowania kandydata. Mając tę wiedzę, rekrutacje dużo częściej będą kończyły się sukcesem.

Format szkoleń

Sprawdź, w jaki sposób możesz wziąć udział w szkoleniu

Posiadasz bądź pracujesz w zespole rekruterów, który regularnie spotyka się w stacjonarnym biurze? Uważacie, że szkolenia na żywo są najlepszą opcją przekazywania wiedzy? W takim przypadku możecie być zainteresowani wzięciem udziału w stacjonarnym szkoleniu przeprowadzonym w waszej lokalizacji.

Na chwilę obecną szkolenia w tym formacie dostępne są tylko na terenie Warszawy i okolic, ale planujemy sukcesywnie poszerzać naszą ofertę.

Jeżeli jesteś freelancerem, pracujesz samodzielnie bądź w bardzo małym zespole i chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w stacjonarnym szkoleniu z grupą innych, podobnych Tobie rekruterów to ta opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

Obecnie szkolenia stacjonarne prowadzone są w Warszawie w okolicy Ronda Daszyńskiego, ale sukcesywnie staramy się poszerzać nasze możliwości.

Typ, który w ostatnim czasie stał się niemal domyślną opcją dla wielu kursów, czyli szkolenie zdalne przy użyciu aplikacji typu Zoom czy Teams. Jest to najwygodniejsza opcja dla wszystkich pracowników zdalnych, dzięki której nie jesteśmy ograniczeni lokalizacją biura czy miejscem zamieszkania rekrutera.

Terminy szkoleń zdalnych są regularnie aktualizowane, więc warto odwiedzać naszą stronę, bądź zapisać się do newslettera.

Część szkoleń planujemy również nagrać i udostępnić w formie video-kursów online. Na chwile obecną jest to jednak perspektywa nieco odległa, gdyż w pierwszej kolejności skupiamy się głównie na kursach stacjonarnych i zdalnych, gdzie mamy możliwość być z uczestnikiem w ciągłym kontakcie podczas prowadzenia części teoretycznej, jak i przy ćwiczeniach praktycznych.

Podobnie jak w innych powyższych formatach, o ewentualnych szkoleniach online będziemy informować na bieżąco zarówno na tej stronie, jak i za pomocą newslettera.

Cennik

Wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb.
Poniższe ceny dotyczą jednej osoby.

cennik plan standard
cennik plan premium
cennik plan premium plus

Zarezerwuj szkolenie dla siebie
lub swojego zespołu:

Opinie o kursie

Zobacz co mówią o kursach dotychczasowi uczestnicy

Newsletter

Zostańmy w kontakcie